Seizoen Oude Muziek: Julien Martin van Résonances Consort

Seizoen Oude Muziek: Julien Martin van Résonances Consort


Mijn naam is Julien Martin, ik ben blokfluitist en speel in het komende Seizoen Oude Muziek met een ensemble bestaande uit vijf blokfluitisten genaamd Résonances Consort. Ik heb het ensemble opgericht met een andere blokfluitist genaamd Marine Sablonnière. Het doel was om samen het kamermuziekrepertoire van de 17de en 18de eeuw te onderzoeken, in het bijzonder Frans triorepertoire. We werken al vele jaren samen, onder meer in Skip Sempés Capriccio Stravagante Renaissance Orchestra. We besloten verder samen te willen werken in deze formatie. Waar we het in het algemeen over hebben als we spreken van een consort, is een kleine ensemble waarin iedereen hetzelfde instrument bespeelt maar met een verschillend bereik. Het was gebruikelijk om in die consorten te spelen in de renaissance en barok. Bijvoorbeeld consorten met viola da gamba’s, blokfluiten of luiten. Er waren destijds vorsten aan het hof die tevens blokfluitist waren. Zo weten we bijvoorbeeld dat koning Hendrik VIII gek was op de blokfluit en deze ook zelf bespeelde. We maakten een programma genaamd ‘Teares of the muses’, naar een prachtig stuk van Anthony Holborne. De muziek is simpelweg subliem. Het is Engelse consortmuziek: erg poëtisch en inspirerend, maar ook melancholisch – het soort typisch Engelse melancholie en ook fris en opgewekt. We spelen doorgaans allerlei soorten instrumenten, maar leggen ons in dit concert allemaal toe op drie of vier blokfluiten. We spelen op kopieën van originele instrumenten uit de renaissance van bekende makers als Adrian Brown en Ernst Meyer. Volgens mij wordt het een heel leuk programma!

You May Also Like

About the Author: Oren Garnes

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *